Kwiaty i cebule kwiatowe

Kwiaty

Chryzantemy są to rośliny owadożerne, żarcik 😉 są to kwiaty jesienne jakie znamionują się nie tylko licznym bogactwem wariantów i odmian, ale i kolosalnymi opcjami wyeksploatowania: od kwietników,

 

rabat, gazonów poprzez kwiaty cięte, w następnej kolejności rośliny bądź rośliny owadożerne – również bardzo zróżnicowane wobec miary tudzież pokroju roślin, pigmentu oraz szerokości kwiatostanów – do odmian szczególnych, nierutynowych, mających zastosowanie jako kwiaty owadożerne na balkony , tarasy, werandy, witryny wystawowe itp. Mogą to być odmiany drzewkowate, odmiany kaskadowe, parasolowate, wachlarzowe, sferyczne itp.

Wyprowadzenie tych form jest dosyć ambarasujące oraz pracochłonne. W Kraju stosowane są one nieczęsto -częściej w Europie Okcydentalnej, głównie w Belgii, iniesłychanie kultowe są w Chinach – ojczyźnie chryzantem. W szerokim zakresie portretuje je prof. Kazimierz Mynett w osobistej relacji z wędrówki do Chin (Ogrodnictwo, 1978, nr 11). W ową stronach wychodowanie tych odmian okazało się autentyczną sztuką. Jest dozwolone podjąć próbę w warunkach domorosłych usiłować wyprowadzać niektóre spośród łatwiejszych ,udziwnionych” form.

Drzewko Bonsai

Jedną spośród nich jest rozpatrywany już poprzednio rozgałęziony rodzaj kwiata owadożernego (Chrysanthemum frutescens) z którego można ukształtować nawet drzewko Bonsai. Drzewko takie można chodować przez kilka lat, lecz jest to gatunek wrażliwy na zimno oraz potrzebuje okresowej kultywacji w cieplarni. W Chinach kieruje się drzewka ukształtować poprzez szczepienie chryzantem na bylicy (Artemisia apicacaea). W 2-letni pęd, rosnącej nawet do 3 m wysokości, wszczepia się w czerwcu zrazy różnorodnych form chryzantem a z nich formuje się drzewko, nieraz o kilku piętrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *