cebulki kwiatów ceny

Kwiaty

Dzisiaj zademonstruję państwu kilka odmian cebulek kwiatów, które z powodzeniem można zalecić do sadzenia w polskich kwitnących ogrodach.

 

Objaśnię także wszelkie nieporozumienia, jakie jak się czasem zdarza wywołują zawód ogrodnikom hobbystom nie każde z opisywanych poniżej kwiatów cebulowych, zakwitną w roku sadzenia, część roślin zakwitnie dopiero w kolejnym sezonie letnim! Pożądane byłoby zasięgnąć wiadomości o kwiatach ozdobnych bezpośrednio przy zakupie, w hurtowni nie zawsze istnieje ku temu okazja, za to w ogrodniczych sklepach internetowych można czytać o poszczególnych kwiatach długie artykuły.

Cebule Kwiatowe

Pierwszą roślinka jest Dalia. Pod względem budowy i form kwiatostanów wyróżniono co niemiara klas, jakie obejmują kilka tysięcy odmian. Najbardziej znane są dalie dekoracyjne o szerokich języczkowatych płatkach kwiatowych. Znane są też dalie kaktusowe o długich a zarazem ostro zakończonych płatkach jak i pomponowe, charakteryzujące się zwiniętymi w formie torebek języczkowatymi płatkami kwiatowymi. Te krzewiaste kwiaty mają wielkość około 80-100 cm. Ze względu na wielkie a także ciężkie kwiatostany, pędy| trzeba podpierać palikami. Przy pierwszych jesiennych przymrozkach bulwy dalii wykopać a następnie przechowywać zabezpieczone przez ujemnymi temperaturami. Wymagania – stanowisko nasłonecznione oraz lekka ziemia, w zależności od odmiany sadzimy na głębokość 5-10 cm.

 

Zawilec to kwiat wiosenny o licznych rodzajach a także wielu kolorach. Przeciętna wielkość jaką uzyskują to 25 cm. Około bulwy matecznej kiełkują małe bulwki nazywane pazurkami. Wolą raczej stanowiska w półcieniu oraz ziemię dobrze przeciekającą, najlepiej bogatą w próchnicę. Sadzić powinno się w większych grupach, na głębokości 6 cm, zachowując rozstawy 10-15 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *