Kwiaty jesienne doniczkowe

Drzewka Bonsai

Jedną z najpopularniejszych gatunków podobnie jak w przypadku miniaturowych drzew istnieje postać kaskadowa. Konstruuje się ją przez wyprowadzenie długiego pędu, wzdłuż jakiego miarowo uporządkowane są mnogie, niewielke kwiatostany.

Jeżeli chcesz poczytać więcej Kliknij w link

Cebulki Kwiatowe

Pochłania owo długiego okresu uprawy, w związku z tym rośliny powinno się zasadzić bardzo wcześnie, z flanc ukorzenionych natychmiast w grudniu, dlatego że są owo kwiaty jesienne. Po uszczknięciu a także rozkrzewieniu wybiera się na wszystkiej roślinie najsilniejszy pęd jako decydujący oraz już się go nie skraca. Prowadzi się je przy drutach, drabinkach lub innych rusztowaniach pod kątem około 45° w dół. Wywołuje owo wybijanie mnogich wici bocznych. Hodowla kaskadowych chryzantem istnieje niezmiernie zbliżona do uprawy miniaturowych drzew. Każde gałązki prócz przewodniego zmniejsza się nad trzecim liściem. Postępuje się tak aż do końca pory letniej. Istnieje to hodowla o tyle pracochłonna, że przez nieco pierwszych miechów kierowana jest w warunkach przykrótkiego dnia oraz kwiaty muszą być doświetlone, by zachować je w stanie wegetatywnym, ażeby nie zawiązywały pąków kwiatowych. Winno owo być doświetlanie przedłużające dzień aż do 16 godzin, niemniej jednak nie musi być gwałtowne, oraz winno trwać do końca kwietnia, skoro są owo kwiaty jesienne.

Jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej o drzewku Bonsai|Jeśl chcesz poznać tajniki uprawy Bonsai, klinknij w Link.

 

Należy pomnieć, iż żeby utrzymać rośliny w stanie intensywnego wzrostu przez tak długi czas i iżby kwitnienie było silne i efektowne, kwiaty winny być co najmniej raz przesadzone aż do większych doniczek w ożywcze podłoże. Ziemia powinna być przewiewna a także przepuszczalna, a kwiaty wypada systematycznie nawozić – początkowo co 2-3 tygodnie, dalej nawet co tydzień, roztworami nawozów o stężeniu 0,1-0,3% (1-3 g/l).

Kwiaty Poznań

Pozostałe gatunki – jak rodzaje geometryczne, spirale itp. prowadzi się przycinając je jednakowo, a rozpinając wyłącznie na odpowiedniego rusztowaniach. Pociągające są również małe postacie jako kwiaty doniczkowe, przystosowane do zawieszania, przeznaczone do dekoracji mieszkań, biur, sklepów czy wykorzystywane jako kwiaty doniczkowe czy też kwiaty na balkon itp. Konstruuje się taką gatunek sadząc nie ukorzenioną rozsadę w wlocie dna odwróconej doniczki napełnionej glebą. Gwoli zabezpieczenia rozsady przed więdnięciem jest dozwolone ją ochronić torebką foliową.

Gdybyś chciał/chciała odkryć więcej informacji na temat Bonsai, przejdź TUTAJ.

Po ukorzenieniu uszczykuje się roślinę, a po rozkrzewieniu doniczkę odwraca się oraz zawiesza na drucie przyczepionym aż do wystającej granicy doniczki albo przymocowanym do niej poprzez wywiercone wloty. Wolno także użyć wyjątkowych doniczek wiszących, z których oryginalnie zdejmuje się stojak. Wici dojrzewają ku górze oplatając doniczkę. W zależności od sposobu formowania a także przyczepiania witków można tworzyć wiszące kwiaty jesienne, tzw. ,pająki”, koszyczki, kolorowe abażury z żarówką w środku. W tym wypadku sadzonki kwiatów jest dozwolone sadzić zdecydowanie później aniżeli przy wcześniej omawianych odmianach np. w marcu czy kwietniu (a nawet jeszcze później), kiedy niepomocne jest już pracochłonne doświetlanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *